ENGLISH

היסטוריה של הנומרולוגיה- מי היה פיתגורס?

תכונות האופי לפי השם   מהו יעודך?   תחזית שנה אישית   תחזית חודש אישי   תחזית יום אישי   משמעות יום הלידה   מה היית בגלגול הקודם   מי אתה באהבה ?   האות ראשונה בשמך ומשמעותה   התאמה זוגית

מבוא לנומרולוגיה, הסטוריה והמקור , מה קרה במאה ה-6 לפני הספירה? במה השפיעו הפילוסופים הגדולים של יוון? פיתגורס, אריסטו, והרקליטוס.

נומרולוגיה- הסטוריה


 

 

תורת המספורים היא תורה עתיקה מאוד ולוטה בערפל הדורות. עד כמה שידוע היא החלה לפני אלפי שנים בו זמנית בבבל ומצרים.

בבל היתה עריסת ההשכלה האנושית עוד לפני 2500 שנה. אלה עובדות היסטוריות שכן אנשי רוח יוונים : פיתאגורס, אפלטון, אריסטו הישתלמו בבבל.

 

תורת הספרות היתה תורה סודית, שהייתה שמורה לכוהני דת בבל, ואלה העבירו אותה לנבחרים, יחידי סגולה, לא רק מבחינה אינטלקטואלית אלא גם מבחינה מוסרית. זה היה ידע קדוש ביותר. עצם קיומה נשמר בסוד.

 

תורת הספרות הגיעה למערב בערך מהמאה ה-6 לפנה"ס .

מדוע פרצה כאילו תורת המספרים בתקופה זו במערב?

במאה ה-6 לפנה"ס חי פילוסוף יווני גדול בשם הרקליטוס, אשר ביטא את רעיון האי קיום והשינוי הבלתי פוסק במשפט בן אלמוות- PANATA REIOUDE MENEI – הכל חולף, שום דבר לא נשמר על תילו או משתמר.

על סמך תרגיל קצר שמנו לב שההווה מבחינה פילוסופית אינו קיים כי הוא נבלע בעבר. העבר כבר איננו והעתיד עוד לא הגיע. תעלומת הזמן . כך שמבחינה פילוסופית הכל חולף, בלתי נתפס.

 

באותה תקופה חי ביון פילוסוף שהתפרסם בשם פיתאגורס, שהושפע מאוד מקביעתו של הרקליטוס. בחפשו אחרי ערך נצחי שאינו משתנה לעולם.ערך העומד מחוץ לעולם התמורות, המתנשא מעל התוהו ובוהו שלתופעות החולפות במציאות שלנו, הגיע למסקנה שערך כזה נמצא במספרים.

בספרו "מטאפיזיקה" אומר אריסטו , שחי כ- 200 שנה אחרי פיתאגורס ותלמידו אפלטון, "פיתאגורס וחסידיו גילו בעולם המספרים חוקיות וסדר מופלאים מבעד לערב רב של תופעות ומאורעות חולפים בעולמינו". על כך החלו לייחס להן כוחות טמירים מאגיים ואף אלוהיים.

 

פיתאגורס

 

פיתאגורס למד את תורת הספרות בבבל, אבל יתכן ולא היה מעביר אותה לתלמידיו לולא התרשמותו העמוקה מתורתו של הרקליטוס : "PANTI REI" בהחליטו להעביר את יסודות התורה, הלך אף הוא בדרכי הבבלים והעביר אותה אך ורק לחברי המסדר : המדעית המיסטי והמוסרי .

דומה לבבלים העביר את תורתו רק בעל פה, לא רצה שזה יופץ ורק אחרי מותו העזו להעלות את זה על הכתב.

 

מי היה פיתאגורס?

 

מתמטיקאי גאוני, גם תאורטיקן הראשון של המוזיקה, האיש שגילה כי מהותם של הטונים המוסיקליים נובע מיחסים מספריים וכי ההרמוניה המוסיקלית נובעת מפרופורציות מספריות בין הצלילים.

מתוך ספרו של אריסטו:" לאחר שגילה את הקשר בין מהות הטונים לבין הספרות – הגיע פיתאגורס לידי האמונה כי עולמינו מבוסס כולו על ספרות וכי הן יסוד ונחלת הכל".

תמונת עולמם וגישתם הפילוסופית של פיתאגורס וחסידיו היו מושתתים על תורת הספרות, אפילו רעיונות אבסטרקטיים כמו צדק, נפש וכ'ו.

 

יופיטר כוכב שקשור לספרה 4 הקשורה לצדק, אפילו הסימנים זהים.

אסטרונום גאוני גילה את סיבת ליקויי הירח והראשון שאמר כי עולמינו אינו ישר אלא עגול והמונח כדור הוא ממנו. כדוריות העולם.

הטביע את המונח "COMOS" יקום . ביוונית משמעותו "סדר". ביקום יש סדר אלוהי. לעומת המושג "CHAOS"  שמשמעותו "בלאגן".

 

כפילוסוף שמורה לו הזכות כראשון שהטביע את המילה "פילוסופיה". עד אז קראו לפילוסופים אנשי סופיה. "סופיה" – חוכמה , בעלי חוכמה. פיתאגורס בהיותו צנוע, התנגד למושגים אלו, ועל כן הטביע את המושג פילוסופיה.  פילו – אוהב  "אהבת חוכמה".

אגב, שמו של פיתאגורס ושם תלמידיו היו קשורים בפילוסופיה, שבאותה התקופה השם פילוסוף ופיתגוראי- היו שמות נרדפים.

רעיונותיו השפיעו מאוד על סוקראטס ועל אפלטון. סוקראטס העריץ את פיתאגורס במשפטו הבא : "מבין כל התורות, תורת הספרות היא האלוהית ביותר".

השפעתו של פיתאגורס בולטת גם לגבי אפלטון . מעל לכניסה לאקדמיה שלו התנוססה הכתובת הבאה :

"ET NO ONE WITHJOUT KNOLEGE OF GEOMETRY ENTER HERE"

 

 

פיתאגורס כמיסטיקאי:

 

הוא היה חסיד של האמונה בגלגול נשמות והאמין כי נוכל להגיע לגלגול יותר גבוה, אם נטהר את נשמותינו ע"י פילוסופיה ומוסיקה.

 

הוא טייל בכל העולם והגיע גם להודו עוד לפני הבודהיזם.

נוסף לכל היה אדם בעל מוסריות גבוהה ביותר ובמסדר המדעי המיסטי  שהקים הקפיד על מוסריות, נאמנות וצניעות, הימנעות מאלכוהול, טבעונות , משמעת עצמית גבוהה, וחשבון נפש בסוף כל יום.

חסידיו בסופו של כל יום נהגו לעשות חשבון נפש.

הוא לבש תמיד גלימה צחורה ומעולם לא העיר  לאף אחד , אפילו לא לעובדים.

 

המשך מסיפורו של אריסטו:

הפיתגוראים ראו הקבלה בין ארבעת היסודות הגיאומטריים לבין ארבעת הספרות הראשונות.

הנקודה . מקבילה למספר 1, כי הכל מתחילה מנקודה כלשהי.

הקו התחבר בין שתי נקודות מקביל מספר 2 ._.

הקו המחבר בין 3 נקודות מקביל למספר 3 (הצורה הגיאומטרית של איברי המין היא צורת משולש). למשולש אורך ורוחב אך לא עובי, אך אם נוסיף נקודה רביעית ונחבר את ארבעתן נקבל מרובע. ריבוע המקביל לספרה 4 צורתו מוצקת , יציבה ובטוחה. מספר ארבע הוא היסוד הגשמי ביקום.  לכן לא פלא שהבתים מרובעים. מעניין שבימינו מילת הסלנג לאדם סולידי היא "מרובע".

 

התעמקותו של פיתאגורס ותלמידיו בטיבען המאגי של הספרות פיתחו את הרעיון  "האוקולטי"- מסתורי, כי הספרות מ-1 עד 10 מסמלות ואף זהות עם בריאת העולם. בעשרת הספרות האלה יש כבר הכל. וכל שאר הספרות הן פועל יוצא מהן.

מעניין לציין כי בספר "היצירה", האות יוד נקראת "גולם "- כי בה גלום הכל, גם ה- 10 הוא סכום כל הספרות לפניו.

אריסטו מוסיף: פיתאגורס וחסידיו התעמקו ועשו  מדיטציה בנושא צורות גיאומטריות שונות. אריסטו אהב להתעמק במיוחד בצורה שקרא לה : "TETRACTUS"- טטרקטוס.

 

        .

       .  .

                                       .  .  .

                                              .  .  .  .

זהו משולש  המורכב מ- 10 נקודות כאשר הבסיס שלו בן 4 נקודות, משולש זה נותן בסיכומו את הספרה 10.

 


 

מבוא

 

נומרולוגיה פירושה תורת המספרים. כיום יודעים שהתורה הזו משמשת אותנו בעיקר להבנת עצמנו ואירועים הקשורים בנו. אך למעשה ניתן בעזרת המספרים לא רק לגלות את אופייכם ועתידכם אלא כל תהליך בטבע כולו הראשון שהבין זאת היה פיתאגורס, עוד במאה ה-6 לפנה"ס, אשר אמר ש" הכל מסתכם במספרים". ומאחר והמספרים מהווים את תמצית עצמנו, אנו יכולים להשתמש בם כקודים לאישיותינו ודרך חיינו.

הנומרולוגיה העתיקה התפתחה עם התפתחות המתמטיקה , אסטרולוגיה, וגיאומטריה היתה מושפעת מסימבולים נוצריים של ימי הביניים והפילוסופיה הקלאסית.  מכאן אנו מבינים שלשם שלנו ותאריך הלידה יש משמעות מיוחדת, ומספרים אישיים אלו יכולים לחשוף את תכונות האופי ואת אופיים של הסובבים אתכם. כמו כן ניתן להבין מספר בית, דירה, שם של רחוב, עיר, ומדינה.

 

 

למספרים השונים יש אנרגיה שונה. כמו צלילים, חלק מהאנרגיה הזאת אנו שומעים וחלק מרגישים. לדוגמא: כשמשמיעים קול גבוה וחזק נשברת זכוכית.

 זאת אומרת , יש כוח אנרגטי בשם שלנו ובצליל. את משמעות המספרים אתן  בהמשך אך לפני כן נבין את השיטה .

 

 

 עובר דירה? זקוק למזל בבחירת עיר? פותח חשבון בנק? רוצה מספר טוב? 

כל זאת ועוד בפגישה אישית. קבע תור עכשיו: טל: 03-5220343